Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Pendarovski mbledhë Këshillin e Sigurisë, në fokus gjendja politike dhe e sigurisë

Shkup, 23 shtator – Zhurnal.mk – Situata politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO do të jetë tema e diskutimit në seancën e sotme të tetë të Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, që do të mbahet në Vilën Vodno, duke filluar nga ora 12:00.

Në seancë, përveç anëtarëve të përhershëm të Këshillit, me ftesë të presidentit Pendarovski do të jenë të pranishëm edhe drejtorët e Agjencisë së Inteligjencës, Erolld Musliu, Agjencisë së Sigurisë Kombëtare, Viktor Dimovski, Agjencisë operativo-teknike AOT, Zoran Angellovski, si dhe shefi i Shtatmadhorisë së Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjeneral koloneli Vasko Gjurqinovski.

Siç komunikuan nga Kabineti i presidentit, pas përfundimit të seancës, presidenti Stevo Pendarovski do të japë deklaratë për opinionin./Mia

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...