Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Përballja Bayern Munich – Atletico Madrid në dyshime – Gnabry mund t’i ketë infektuar edhe lojtarët e tjerë bavarezë me coronavirus

Përballja mes Bayern Munichut dhe Atletico Madridit është në rrezik të shtyhet, shkaku i infektimit të Serge Gbaryt me coronavirus.

Klubi gjerman njoftoi mbrëmë se sulmuesi është infektuar me COVID-19 dhe është dërguar në vetëizolim

Në njoftimin e Bavarezëve nuk është bërë e ditur nëse lojtari kishte kontakte me lojtarët e tjerë të skuadrës.

Bayerni do të përballet sonte në Allianz Arena me Atletico Madridin nga ora 21:00, derisa ky takim mund të shtyhet.

Ekziston rreziku se Gnabry ka infektuar bashkëlojtarët e tjerë, pasi me vonesë është zbuluar infektimi i tij.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi final i UEFA-s në bashkëpunim me Bayern Munichun që është nikoqir.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...