Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

Përdoruesit e ANDROID-it kanë raportuar për një numër problemesh me aplikacionet e tyre të smart-phonave dhe tabletave gjatë 24 orëve të fundit, derisa aplikacionet Google, Gmail, Yahoo Mail dhe Google Play Store nuk bëjnë kur hapen.

Më gjerë, ata janë shprehur se janë përballur me probleme me mbylljen e disa aplikacioneve menjëherë pasi i kanë hapur ato që nga mbrëmja e kaluar (22 mars 2021), raportojnë mediet e huaja.

Lidhur me këtë rast, Google ka lëshuar një deklaratë për sa i përket këtij problemi dhe zbuloi se si përdoruesit mund të jenë të qasshëm me aplikacionet e tyre në internet.

Google që atëherë ka lëshuar një deklaratë, duke konfirmuar se çështja ishte zgjidhur. Mirëpo, mijëra njerëz ende raportonin probleme me aplikacionet e tyre të martën pasdite.

“Ne kemi zgjidhur problemin me WebWie që bëri që disa aplikacione në Android të mos hapen për disa përdorues”, tha Google.

“Përditësimi i Sistemit Android Web View dhe Google Chrome përmes Google Play tani mund ta zgjidhë problemin”, thuhet në njoftim.

Llogaria zyrtare @Gmail Twitter gjithashtu ka këshilluar përdoruesit ta pastrojnë memorjen e fshehtë (cache) për aplikacionin.

Përdoruesit e Android mund ta pastrojnë atë duke u drejtuar te ‘Settings’, pastaj ‘Aplications’, ‘Gmail’, ‘Storage’, dhe më pas ‘Clear Cache’.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

Sony Playstion ndan 10 lojëra falas

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...