Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Përfundon e qetë protesta e VMRO-së para Gjykatës Penale

Shkup, 23 shtator – Para pak minutash ka përfunduar e qetë protesta e radhës e organizuar nga partia më e madhe opozitare në vend VMRO-DPMNE. Protesta ka filluar rreth orës 18:30 para Ministrisë së Drejtësisë dhe më pas ka vijuar drejt kompleksit të gjykatave në Shkup, duke përfunduar e qetë rreth orës 20:00 para Gjykatës Penale.

Manifestimi ka mabruar me fjalimin e kryetarit të VMRO-së, Hristjan Mickoski ku ai ka akuzuar drejtpërdrejt kryetarin e qeverisë, Zoran Zaev dhe njerëzit e tij në pushtet. Ai tha se me këtë mënyrë qeverisje ka një presion dhe revanshizëm të paparë më herët në historinë e vendit. Sipas Mickoskit asgjë nuk ndryshoi në këto katër vjet të udhëhequra nga mafia, ndërsa drejtësia ka humbur në vend ku njerëz të pafajshëm qëndrojnë nëpër burgje.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...