Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Përfundon takimi me Metën/ Basha: Për ne e rëndësishme është që zgjedhjet të jenë të lira

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sapo ka përfunduar takimin në Presidencë me Ilir Metën, ka mbajtur një deklaratë për mediat duke thënë se shqiptarët kanë më shumë se kurrë nevojë për zgjedhje.

Edhe pse nuk ka dhënë një datë konkrete për zgjedhjet, Basha ka hedhur akuza ndaj qeverisë Rama duke theksuar se për PD është e rëndësishme që ato të jenë të ndershme dhe të lira.

“Shumica e shqiptarëve kërkojnë zgjedhje sot dhe jo nesër, ata duan zgjidhje se janë të lodhur nga propaganda dhe mashtrimet, qytetarët kanë nevojë urgjente për punën dhe biznesi ka nevojë për mbështetje urgjente. Për ne e rëndësishme është që procesi të jetë i lirë dhe i ndershëm. E djeshmja ka shkuar, e nesërmja nuk ka ardhur akoma, të fillojmë të punojmë menjëherë për të sotmen”, tha Basha.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...