Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Pesë gjërat që duhet t’i dini për gruan e Khabib, Patimat Nurmagomedova – të cilën sportisti e mban larg rrjeteve sociale

Që kur Khabib Nurmagomedov u bë një nga artistët më të njohur në artet e përziera, ka pasur shumë thashetheme dhe keqinformime rreth jetës së tij personale, fesë dhe familjes.

Në këtë postim, do të doja të ndaj me ju disa fakte të vërteta në lidhje me gruan e Khabib, Patimat Nurmagomedova, bazuar në intervistat e ndryshme që ka dhënë sportisti për mediat ruse.

1. Ne nuk e dimë se si duket zonja Nurmagomedov.

Fotografitë e Khabib dhe gruas të tij me një fytyrë të mbuluar nga dasma janë të vetmet imazhe reale të tyre. Pjesa tjetër e fotografive që mund të keni parë në internet janë ose të rreme ose janë bërë me adhuruesit apo miqtë e tij.

Për shembull, kjo zonjë e bukur në foton më sipër nuk është gruaja e Nurmagomedov. Emri i saj është Olga Buzova dhe është një artiste popullore ruse e prezantuese televizive. Ata e bënë këtë fotografi të dagestanezit në një nga ngjarjet publike në Rusi.

Një fytyrë e gruas së Khabib nuk u tregua kurrë për publikun dhe është e mbrojtur në mënyrë rigoroze. Vetë Khabib kurrë nuk flet ose poston fotografi të gruas ose fëmijëve të tij në rrjetet sociale ose diku tjetër.

Patimat Nurmagomedova jeton me Khabib në Dagestan dhe kalon kohë të plotë duke rritur fëmijët në shtëpi.

2. Khabib dhe gruaja e tij u martuan në vitin 2013 në Dagestan.

Ata u martuan në fshatin Kirovaul afër Makhachkala ku jeton Nurmagomedov.

Ishte një martesë e madhe që kremtohej nga i gjithë fshati; sipas babait të Khabib, gjatë gjithë ditës në dasmë erdhën pothuajse 4000 njerëz. Vendi i dasmës kishte një kapacitet prej 1200 personash dhe ata duhej të ndërronin mysafirët nga tre herë për t’i lejuar të gjithë brenda. Kostoja e një dasme kaq të madhe ishte vetëm rreth 700,000 rubla (pak më shumë se 10 mijë dollarë) dhe gjysma e saj ishte paguar nga miqtë e familjes.

3. Khabib dhe gruaja e tij kanë tre fëmijë së bashku.

Në vitin 2019, Khabib kishte dy fëmijë – një vajzë (e cila kishte lindur në vitin 2015) dhe një djalë (i cili lindi në dhjetor të vitit 2017). Më 31 gusht të vitit 2019 u njoftua se Nurmagomedov po bëhet baba për herë të tretë.

4. Gruaja e Khabib është e afërm e tij e largët.

Abdulmanap Nurmagomedov, babai i Khabib, në një nga intervistat për gazetën ruse ‘Sport-Express’, përmendi se gruaja e Khabib është e afërm e tij e largët dhe ajo në të vërtetë kishte mbiemrin Nurmagomedova edhe para se të martohej me Khabib.

Një fshat ku rriten Khabib dhe Patimat (fshati Sildi) është shumë i vogël dhe pothuajse të gjithë të tjerët atje kanë lidhje gjaku me njëri-tjetrin.

5. Khabib mund të ketë më shumë se një grua në të ardhmen.

Për traditat myslimane, burrave u lejohet deri në katër gra. ‘Shqiponja’ ka një grua në këtë moment, por sipas babait tashmë të ndjerë të Khabib, Abdulmanap, të gjithë burrat në familjen e tyre marrin një grua tjetër kur ata janë në të 50-tat ose të 60-tat e tyre. Gjyshi i Khabib kishte dy gra, babai i Khabib po ashtu kishte dy gra.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...