Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Pesë ndihmës të Pence rezultojnë pozitiv me Covid-19

Të paktën pesë ndihmës të zëvendëspresidentit amerikan Mike Pence kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Marc Short, shefi i stafit  dhe ndihmësit e afërt Zach Bauer dhe Martu Obst janë në mesin e të infketuarve, raporton CNN

Zëvendëspresidenti dhe bashkëshortja e tij janë testuar negativë për Covid-19 dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas një njoftimi të administratës amerikane, thuhej se zëvendëspresidenti do të vazhdojë me orarin e tij të përcaktuar.

Shtetet e Bashkuara kanë thyer rekordin ditor të rasteve kur të premten janë konfirmuar 84 mijë raste të reja.

Ngritja e rasteve ka nisur pak ditë para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...