Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Prej ditësh në arrati, nënkryetari i Agimit të Artë po kërkohet edhe në Shqipëri

Nënkryetari i Agimit të Artë Christos Pappas është i arratisur dhe dyshimet e para janë se policia po e kërkon në Shqipëri.

Mediat greke bëjnë me dije se kërkimet për Pappas, janë përqendruar edhe në Shqipëri ku dyshohet se ai mund të jetë strehuar.

Ndërkohë kujtojmë se ai u dënua me burg nga gjykata greke, ndërsa pas këtij vendimi u arratis. Ndërsa bashkëpunëtori i ngushtë i Elias Michaloliakos ka zgjedhur të mos dalë para autoriteteve pas dënimit kundër formacionit nazist dhe tani Policia Greke po heton vendet e mundshme ku ai mund të jetë strehuar.

Disa ditë më parë avokati i Christos Pappas deklaroi se ai ishte i vetëdijshëm për vendimin e klientit të tij për të mos u dorëzuar tek autoritetet.

Përveç Pappas edhe një tjetër ish deputet i Agimit të Artë është në arrati, konkretisht Loannis Lagos, aktualisht anëtar i parlamentit Evropian që jeton në Bruksel dhe ka imunitet.

Gjithashtu mediat vendase bëjnë me dije se Lagos është i vetmi nga ish-ligjvënësit që nuk apeloi për një dënim me kusht.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...