Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Shkup, 21 shtator – Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë para Qeverisë, kundër vendimit për t’u kthyer në punë më 23 shtator.

Kërkojnë të respektohet rekomandimi i Komisionit për Sëmundje Infektuese për vazhdimin e pushimit të lindjes deri më 31.12.2020, pasi siç thonë, me rastet e reja të të prekurve kopshtet janë në rrezik për fëmijët e tyre.

Sipas vendimit të Qeverisë, nga 14 shtatori, të gjithë prindërit e fëmijëve prej 0 deri në 6 vjeç, të cilët deri më tani ishin liruar nga procesi i punës, duhet të kthehen në punë duke filluar nga 23 shtatori. 

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...