Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Protesta në Berlin kundër masave anti-Covid, të lënduar e të arrestuar

Rreth 2 mijë persona kanë zbritur në shesh në Berlin për të protestuar kundër masave anti-Covid të vendosura nga qeveria gjermane.

Sipas të dhënave nga policia, gjatë manifestimit nuk janë respektuar aspak rregullat e distancimit social dhe të përdorimit të maskave.

Në proteste ka oasur moment tensioni dhe përplasje me policinë,

Shumë persona janë ndaluar ndërsa ka pasur edhe disa të plagosur.

Manifestime të tilla ka pasur gjatë fundjaves edhe në Itali, Spanjë dhe Irlandë.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...