Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Pse ndahemi më shumë në verë?

Bashkë me rritjen e temperaturave rriten dhe shanset që lidhja jote të marrë fund. Po, siç mund ta merrni me mend, jemi zyrtarisht në sezonin e ndarjeve.

Muajt e verës shënojnë gjithashtu fillimin e rrezikut për një ndarje të mundshme. Arsyeja? Ajo që po mendoni ju! Shumë çifte heqin dorë nga partneri/partnerja për të shijuar muajt e verës pa i vrarë ndërgjegja.

Ky fenomen është e kundërta e asaj çfarë ndodh në dimër, kur njerëzit lidhen për të kaluar mërzitjen dhe depresionin që vjen bashkë me të ftohtin.

Sipas ekspertëve, duke qenë se në pjesën më të madhe të ditës ka diell, truri prodhon më pak melatonin dhe më shumë serotonin, hormoni përgjegjës për lumturinë, shkruan anabel. Kjo bën që njerëzit të mos e ndjejnë nevojën që dikush të jetë gjithmonë pranë tyre për të ndjerë siguri dhe lumturi.

Pra, edhe nëse ndaheni lajmi i mirë është që keni kohë boll për të takuar njerëz të rinj dhe ta shijoni në diell të plotë lirinë tuaj!

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...