Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Qeveria emëron 19 avokatë të rinjë shtetëror

Shkup, 11 nëntor – Zhurnal.mk – Me propozim të Komisionit për emërim, Qeveria në seancën e mbrëmshme, ka emëruar 19 avokatë shtetërorë, informon Zhurnal.

Emërimet bëhen pas mendimit pozitiv të avokatit shtetëror të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Siç njoftoi pres qendra e Qeverisë, për avokatë shtetërorë në avokaturën shtetërore për zonën e shkupit janë emëruar Leposava Venoska, Kristina Grozdanoska, Elena Sazdovska, Zemile Kodra dhe Nedim Ismani, për zonën e Kumanovës Dragan Jovanovski dhe Besim Veseli, për zonën e Ohrit Agron Reçi, ndërsa për zonën e Strumicës Tatjana Donkova.

Në zonën e Gjevgjelisë është emëruar Mirosllava Panarova, për në Veles – Valerija Nikollova, për në Shtip – Biljana Simonova Taseva, për Kavadar – Suzana Kostova Koceva, për zonën Manastir – Gjoko Talevski, për zonën Prilep – Kiro Severkoski, për zonën e Koçanit Olgica Janeva.

Në zonën e Tetovës është emëruar Fetush Alili, në Gostivar Ylber Jusufi, ndërsa për në Strugë – Katerina Talevska Skeparoska.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...