Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria në mesditë do të mbajë seancë konstituive

Shkup, 1 shtator – Zhurnal.mk – Qeveria sot në mesditë do të mbajë seancën e parë konstituive, informon Zhurnal.

Në seancën e sotme, pritet të shqyrtohen propozimet për përcaktimin e zv,kryeministrave, propozimet për emërimin e kryetarëve dhe anëtarëve në komisionet bazë të Qeverisë, si dhe propozimet për emërimet e kryetarëve dhe anëtarëve të komisioneve të veçanta.

Në fillim të seancës, gazetarët do të kenë mundësinë për të marë inserte nga takimi. Të njejtëve do u matet temperatura dhe duhet patjetër të mbajnë maskë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...