Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Qeveria nesër i bën publike masat e reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës nuk pritet që të ketë sot takim për të diskutuar rreth masave të propozuara nga Ministria e Shëndetësisë, për parandalimin e përhapjes të pandemisë së koronavirusit.

Mirëpo, për masat e paralajmëruar nga Ministria e Shëndetësisë pritet që nesër të vendosë Qeveria Hoti.

Këtë e ka konfirmuar ministëri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqit.

“Nesër në ora 12:00 kryeministri do të dal me konferecë për media lidhur me masat të reja anti-Covid”, ka thënë Krasniqi për Insajderi.Se sot nuk do të vendoset për këto masa e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Qeverisë, Antigona Baxhaku.

“Nuk ka ende takim të Qeverisë lidhur me masat e reja anti Covid, nëse do të ketë ju njoftojmë”, ka thënë shkurt Baxhaku.

Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar dje se do të ndërmarrë masa të reja kufizuese për qytetet varësisht numrit të rasteve pozitive që kanë.

Qytetet ndahen në tri zona të rrezikshmërisë: zona e gjelbër e cila ka rrezikshmërinë më të ulët, zona e verdhë me rrezikshmëri mesatare dhe zona e kuqe me rrezikshmëri të lartë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...