Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Qeveria pritet të zgjidhë problemin me qytetarët që u dëmtuan nga “Eurostandard Bank”

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga Fatmir Bytyqi, zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, sot u takua me përfaqësuesit Këshillit iniciues për të formuar shoqatën e qytetarëve të dëmtuar nga “Eurostandard Banka”.

Në takim, sipas shërbimit për shtyp të qeverisë, u ndanë disa nga problemet, me të cilat përballen qytetarët e dëmtuar, personat fizikë dhe juridikë pas falimentimit të “Eurostandard Bank” dhe u dëgjuan propozimet e Këshillit iniciues për zgjidhje të mundshme.

Kryeministri Zaev njoftoi se propozimet do të shqyrtohen nga institucionet dhe se përfaqësuesit e Këshillit iniciues për këtë do të njoftohen.

Në takim, siç thuhet në kumtesë, është mirëpritur gatishmëria e kryeministrit Zaev dhe Qeverisë për takim, në mënyrë që të diskutohet problemi dhe zgjidhjet e mundshme.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...