Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

QKUK po i kthehet normalitetit, ulen ndjeshëm shifrat me pacientët e shtrirë për Covid 19

Në Kosovë kanë filluar që të bien shifrat sa i përket infeksioneve me virusin Covid 19.  Kjo gjë po dëshmohet përmes raporteve ditore të institucioneve të shëndetësisë në Kosovë, shkruan Express.

Krahas statistikave ka filluar që të bijë ndjeshëm edhe numri i pacientëve të shtrirë në spitale.

Në QKUK për trajtim për Covid 19 janë 155 pacientë. Nga ta 7 në respirator, 9 të tjerë në CPAP e 81 të tjerë në onsigjenoterapi.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe 43 raste të reja me Covid 19. Kjo u bë e ditur nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik. Ky institucion shëndetësor po ashtu ka bërë me dije se nga virusi kanë vdekur edhe dy kosovarë./GazetaExpress/

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...