Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Qytetarët e Manastirit protestojnë kundër dhunës policore

Manastir, 26 shtator – Qytetarët e Manastirit në këto momente janë duke protestar kundër dhunës nga ana e zyrtarëve policor.

Kjo protestë vjen, pasi disa ditë më parë një qytetar i Manastirit u rrah në mënyrë brutale nga disa zyrtarë policorë.

Ndryshe në preskonferencën e djeshmë Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski tha se është ngritur padi penale ndaj njëri prej zyrtarëve policorë, ndërsa një zyrtarë tjetër policor është suspenduar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...