Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Qytetarët e Tetovës nuk mund të marin leje të qarkullimit

Tetovë, 22 shtator – Zhurnal.mk – Tashmë një periudhë të caktuar qytetarët e Tetovës po ballafaqohen me pamundësinë të marrin leje të rreja qarkullimi për automjetet e tyre pasi janë harxhuar të gjitha librezat e tilla.

Shoferët po ballafaqohen me problemin kur janë plotësuar të gjitha gjashtë vendet e parapara në librezë në të cilat Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) vendos vulë dhe nënshkrim për validitet për kontrollet e kryera teknike dhe sigurimin. Problem kanë edhe ata që kanë blerë automjete të reja e që tani nuk mund të marrin as leje qarkullimi e as targa.

Nga MPB informojnë se në tërë vendin rregullisht jepen leje qarkullimi dhe se në Tetovë ka problem nga karakteri teknik.

Lejet e qarkullimi në MPB i përpilon sektor i posaçëm për punë juridiko-administrative.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...