Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Rakord në Francë! 41 mijë raste të reja me COVID-19 brenda një dite

Franca ka regjistruar shifrën më të lartë të rasteve me koronavirus brenda 24 orëve, saktësisht 41 mijë persona.

Qeveria franceze ditë më parë zbatoi orën policore në Paris si dhe në disa qytete të tjera si masë parandaluese kundër koronavirusit.

Kryeministri francez, Jean Castex vendosi që ta zgjerojë këtë masë edhe në disa zona të tjera të vendit, në mënyrë që të ngadalësohet përhapja.

“Vala e dytë është duke ardhur”, tha ai, pak para se vendi të raportonte 41 mijë raste të reja.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...