Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama ironizon programin e opozitës: Tramvaja e Lulit me shalqi që nuk piqen…

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me programin e kreu të PD-së Lulzim Basha të propozuar për të dalë nga kriza e krijuar nga Covid-19.

Rama ka ironizuar propozimin duke thënë se është një program si një tramvaje me shalqi që nuk piqen kurrë. Rama në këtë reagim kundër Bashës ka përshirë edhe Monika Kryemadhin, Sali Berishën dhe Presidentin Ilir Meta.

Kryeministri Rama ne twitter:

Programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë, me Ilirin makinist, Monikën fatorino, Saliun shkarkues gazrash dhe vetë Lulin pasagjer VIP😢

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...