Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama: Kodi votohet pa ndryshime/ Presidenti shpjegon pyetjet që i bëri komisionit të Venecias

Ligji i ri zgjedhor u kthye ne një shfaqje force ne distance mes Kryeministrit dhe Presidentit.

Edi Rama paralajmëroi se shumica do e rrezoje dekretin Presidencial. Pas tij, Ilir Meta nuk vonoj te zbuloi hapin e radhës.

Presidenti zbuloi 8 pyetjet adresuar Komisionit te Venecias për kodin e ri elektoral, thelbi i se cilave shpreh shqetësimin e tij dhe te opozitës nëse ligji zgjedhor mund te ndryshohet apo jo 6 muaj para zgjedhjeve pa cenuar garën elektorale.

Ne konferencën për mediat Presidenti kishte marre me vete një dosje ku kishte informacionet e kërkuar për dhënien e nenshtetesine. Gazetareve u kërkoi ti besonin fjalët e tij pasi dokumentet do mbeten sekret edhe për shume vite.

https://youtu.be/neXSZUdRFqE

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...