Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama reagon sërish për naftëtarët: Të dalin nga greva që të bisedojmë! Nuk kemi shkop magjik, nuk zgjidhet gjë me presion!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për grevën e naftëtarëve në Ballsh.

Për të disatën herë kryeministri u bën thirrje që të dalin nga greva dhe të ulen në bisedime. Rama thotë se asgjë nuk zgjidhet me presion dhe se qeveria nuk ka shkop magjik.

Rama në twiiter

Naftëtarët duhet të dalin nga greva që të bisedojmë për të mos i lënë vetëm në këtë hall që as e ka shkaktuar qeveria, as zgjidhet me presion e me ultimatume! Ne nuk kemi shkop magjik, po kemi gjithë vullnetin të lehtësojmë situatën. Me logjikë dhe solidaritet si një familje.

Kujtojmë se prej 24 ditësh ditësh, naftëtarët janë në grevë, ku 17 ditë ndenjën burrat, ndërsa sot është dita e 7 që në grevë janë gratë. Ata kërkojnë pagat e pa dhëna të fituara me gjyq.

Edhe pas reagimit të kryeministrit në twitter dje, ato thanë se nuk pranojnë të dalin nga greva pasi siç thonë nuk besojnë në premtime boshe.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...