Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rama vizitë zyrtare në Greqi në 15 dhe 16 shtator/ Ja axhenda e diskutimeve

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Greqi në datat 15 dhe 16 shtator. Kjo vizitë është në kuadër të punës si kryetar i Presidencëssë OSBE-së ku pritet që të takohet me autoritetet më të larta shtetërore atje.

Siç raportohet në mediat greke, Rama do të marrë pjesë në një konferencë me temë “Evropa: Përforcimi i kohezionit në kohë të trazuara” ku do të diskutohet për menaxhimin e krizës së koronaviorusit.

Në këtë tryezë do të diskutohet edhe për krizën në Mesdheun lindor, imigracionin, politikën e jashtme dhe sfidat e mbrojtjes, sipërmarrjen, investimet dhe tregun e energjisë.

Mes shumë të ftuarve në këtë takim do të jetë kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ish-kryeministri grek Aleksis Tsipras dhe shumë personalitete të tjerë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...