Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Rast social/7 jetimat nga Haraçina bëhen me shtëpi të re

Shkup, 5 shtator – 7 jetimat nga Haraçina e Shkupit, u bënë me shtëpi të re. Në dorëzimin e çelësave të shtëpisë i pranishëm ishte kryetari i shoqatës bamirëse ‘Jetimat e Ballkanit’ Halil Kastrati , donatori i shtëpisë Asim Kabashi “Cima Construction“ si dhe Irfan Buçi, i cili njëherit është edhe iniciator për rastin në fjalë e që ka bërë gjithë organizimin e ndërtimit të shtëpisë deri në fund për këta jetima.

Buçi apeloi banorët e Haraçinës që këtyre 7 jetimave t’ju dalin në ndihmë , pasi janë të mitur dhe jetojnë vetëm me gjyshen e cila është në moshë të shtyrë. Kujtojmë se këta 7 fëmijë mbetën jetima më 29 Prill 2020 , pasi babai masakroi me thikë nënën e tyre në shtëpinë ku banonin.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...