Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Regjistrohen 983 shkelje për mosmbajtje të maskave mbrojtëse

Shkup, 24 tetor – Lidhur me masën për mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 983 shkelje.

“Gjatë ditës së djeshme (23/24.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut në lidhje me mbajtjen e maskave mbrojtëse, janë regjistruar 899 shkelje”, thonë nga MPB.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për përballje me Covid-19.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...