Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Rekord i të nxehtit gjatë muajit nëntor në Sydney

Sydney ka thyer rekord të të nxehtit.

Ky shtet ka raportuar ditën e natën më të ngrohtë të vitit gjatë muajit nëntor. 

Natën e 30 nëntorit, temperaturat gjatë natës shkuan në 25.4 gradë C, ndërsa gjatë ditës, në 40 gradë Celsius.

Në pjesën jugore të vendit janë raportuar madje dhjetëra zjarre të maleve e shkurreve.

Shtetet e Victorias dhe Australisë Jugore, gjithashtu kanë raportuar për rritje të temperaturave.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...