Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Renditen treshet më të mira sulmuese të Ligës Premier – Prinë treshja e Liverpoolit

Treshja sulmuese e Liverpoolit, Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Diogo Jota janë renditur si më të mirët e Ligës Premier në një listë të re të formuluar së fundmi.

Reds fituan titullin e tyre të parë në Ligën Premier në versionin e ri sezonin e kaluar dhe kjo erdhi me braziliani Roberto Firmino në sulm.

Por, renditja e re nga faqja FourFourTwo ka parë që Firmino të zëvendësohet nga nënshkrimi i verës Diogo Jota, i cila ka shënuar nëntë gola që nga ardhja e tij nga Wolves në verë.

Treshja sulmuese e Tottenham Hotspur renditet në vendin e dytë dhe Manchester City janë në të tretin.

Manchester United vendoset jashtë pesë më të mirëve, pasi Chelsea dhe Everton janë renditur në vendin e katërt dhe të pestin respektivisht.

Sulmuesit e Arsenalit janë renditur vetëm në vendin e dhjetë, ndërsa më poshtë keni listën me treshet më të mira sulmuese në Ligën Premier.
20.Sheffield United (Rhian Brewster, David McGoldrick dhe Olly Burke)
19.Brighton & Hove Albion (Neal Maupay, Aaron Connolly dhe Leandro Trossard)
18.West Bromwich Albion (Matheus Pereira, Grady Diangana dhe Karlan Grant)
17.Burnley (Dëight McNeil, Chris Wood dhe Jay Rodriguez)
16.Fulham (Aleksandar Mitrovic, Ademola Lookman dhe Ivan Cavaleiro)
15.Crystal Palace (Michy Batshuayi, Wilfried Zaha dhe Andros Townsend)
14.Newcastle United (Callum Wilson, Allan Saint-Maximin dhe Ryan Fraser)
13.Leeds United (Helder Costa, Patrick Bamford dhe Rodrigo)
12.Southampton (Danny Ings, Che Adams dhe Nathan Redmond)
11.West Ham United (Michail Antonio, Jarrod Bowen dhe Said Benrahma)
10.Arsenal (Nicolas Pepe, Bukayo Saka dhe Pierre-Emerick Aubameyang)
9.Aston Villa (Trezeguet, Ollie Watkins dhe Jack Grealish)
8.Leicester City (Jamie Vardy, Harvey Barnes dhe Cengiz Under)
7.Wolverhampton Wanderers (Pedro Neto, Raul Jimenez dhe Adama Traore)
6.Manchester United (Mason Greenwood, Marcus Rashford dhe Anthony Martial)
5.Everton (James Rodriguez, Dominic Calvert-Lewin dhe Richarlison)
.Chelsea (Christian Pulisic, Timo Werner dhe Hakim Ziyech)
3.Manchester City (Raheem Sterling, Sergio Aguero dhe Riyad Mahrez)
2.Tottenham Hotspur (Heung-min Son, Harry Kane dhe Gareth Bale)
1.Liverpool (Sadio Mane, Mohamed Salah dhe Diogo Jota)

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...