Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Restorantet për dasma do të marrin ndihmë prej 3000 deri 10 mijë euro

Shkup, 27 shtator – Kryeministri Zoran Zaev ka prezantuar sot pakon e katërt të masave për të ndihmuar ekonominë për tu përballur me krizën e shkaktuar nga Kovid-19.

Njëra nga masat është ndihma prej 3000 deri në 10,000 euro për restorantet për dasma.

E tërë vlera e ndihmës do të jetë 1 milion euro

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...