Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Rexhepi: Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim

Shkup, 24 shtator, zhurnal.mk – Deputeti nga koalicioni ASH-AAA Skender Rexhepi, në emisionin “Click Plus” në TV21, ka folur në lidhje me Qeverinë e re dhe zgjedhjet e fundit parlamentare.

Ai tha se qeverinë nuk e shohin si legjitime dhe si të tillë nuk do ta përkrahin.

““Në aspekt të votimit e kemi me BDI-në, në aspekt të mbrojtjes të BDI-së e kemi edhe me LSDM-në. Fundja projektet në vendbanimet shqiptare nuk kanë qenë vetë obligim i BDI-së por edhe i Qeverisë dhe Qeveria nuk e ka bërë”.

“Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e cila ka vjedhur votat. Si do t’i përkrahësh kadidatët e atij i cili ishte vjedhës i dinjitetit dhe demokracisë tek shqiptarët”, tha mes tjerash Rexhepi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...