Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rezultoi ish- sigurims, Lleshaj mbron Gjovalin Lokajn: Mbaj përgjegjësi për emërimin e tij

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka mbrojtur drejtorin e departamentit të sigurisë publike në polici, Gjovalin Lokajn, i cili rezultoi të kishte qenë punonjës i sigurimit të shtetit në kohën e diktaturës.

Lleshaj tha se mban përgjegjësi për emërimin e tij dhe se Lokaj ka dhënë kontribute të mëdha në sigurinë e vendit.

“Për emërimin e Gjovalin Loka, unë si ministër e kam emëruar dhe sigurisht mbaj përgjegjësi. Opozitës nuk i jap asnjë përgjigje, sepse janë aludime të pambështetura dhe të pabaza.

Gjovalin Loka është drejtues i lartë i policisë së shtetit dhe një drejtues që ka dhënë kontribut për sigurinë e këtij vendi. Ka kaluar me sukses procesin e vetingut dhe është në krye të detyrës me krejt motivim dhe mbështetjen tonë”, tha Lleshaj.

Kujtojmë se Lokaj e kaloi vettingun në polici më datë 19 gusht pavarësisht gjetjes së ai ka qenë sigurims dhe nuk e ka deklaruar këtë fakt. Pavarësisht kësaj, Lokaj e kaloi vettingun me argumentin se në kohën kur ka punuar si sigurims, ai nuk ka firmosur asnjë dokument.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...