Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Rivalizimi i TikTokut çon pasurinë e Zuckerbergut në 100 miliardë dollarë

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckerberg, ka arritur në pasurinë prej më shumë se 100 miliardë dollarësh, pasi ka lansuar një veçori të re për të rivalizuar direkt rrjetin social TikTok.

Të mërkurën, Facebooku lansoi veçorinë “Instagram Reels”, me të cilën shijoi rritje të vlerës së aksioneve prej 6 për qind të enjten. Zuckerbergu ka 13 për qind të aksioneve në kompani.

Me këtë rast, Zuckerberg iu bashkohet Jeff Bezosit të Amazonit dhe Bill Gatesit të Microsoftit në listën ekskluzive të “miliarderëve me më shumë se 100 milionë dollarë pasuri”.

Pasuria personale e Zuckerbergut u rrit për 22 miliardë dollarë këtë vit, sipas Bloombergut.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...