Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Ronaldo në shitje, alarmohet PSG

Juventusi e ka vendosur në shitje yllin e skuadrës, Cristiano Ronaldo për merkaton verore të ardhshme.

Sipas Sport, “Zonja e Vjetër” është duke konsideruar ta shesë portugezin për shkak të pandemisë së koronavirusit që ka ndikuar negativisht në financat e klubit.

Ronaldo fiton rreth 540 mijë euro në javë, që është katër herë më shumë se lojtari i dytë më i paguar në klub, pra Matthijs de Ligt.

Kontrata momentale 35-vjeçarit i skadon në vitin 2022 dhe gjiganti italian shpreson ta shesë dhe të mos e lejojë pas dy viteve të largohet si agjent i lirë.

Interesim për Ronaldon në të kaluarën ka treguar PSG, skuadër e cila thuhet se do provojë ta transferojë edhe në afatin veror.

Juventusi shpreson ta shesë pesë herë fituesin e Topit të Artë për së paku 50 milionë euro.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...