Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Rrjedhin gjitha detajet e Google Pixel 5, pak para lansimit!

Google ka vendosur të mbajë një ngjarje më vonë sot gjatë ditës, ku kompania do të zbulojë zyrtarisht modelin e ri të telefonit të saj, Pixel 5 të ri, si dhe një variant 5G të Pixel 4a. Sidoqoftë, me vetëm pak orë para se të zbulohet pajisja e Google, Jonak Prosser ka ndarë imazhe finale të pajisjes, duke treguar dizajnin e saj të plotë.

Imazhet e shpërndara në Twitter tregojnë pjesën e përparme dhe të pasme të pajisjes, me një ekran me korniza minimale dhe një prerje të vrimave për kamerën e përparme.

Ekrani i Pixel 5 është përfolur se do të jetë një panel 6 inç në OLED me një shpejtësi rifreskimi në 90Hz dhe një rezolucion prej 2340×1080 pikselëve.

Ndërkohë, pjesa e pasme e pajisjes tregon modulin katror të kamerës me dy sensorë, një blic LED dhe një mikrofon. Pjesa e pasme e telefonit gjithashtu përfshin një sensor të gjurmëve të gishtave.

Para kësaj rrjedhjeje, shumica e specifikave të telefonit ishin zbuluar tashmë, duke përfshirë procesorin Snapdragon 765G, 8 GB RAM, 128 GB hapësirë ​​të brendshme dhe një bateri me 4,000mAh. Kamerat e pasme thuhet se do të ketë një sensor kryesor me 12.2MP dhe një lente me 16MP ultra-gjerë.

Pixel 4a 5G është konfirmuar zyrtarisht se kushton 499 dollarë, ndërsa Pixel 5 është përfolur se kushton 699 dollarë, megjithëse kjo ende nuk është konfirmuar.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...