Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ruskovska kërkon dëmshpërblim prej 10 mijë euro nga VMRO-DPMNE

Shkup, 10 shtator, zhurnal.mk – Shefja e Prokurorisë Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska, më 23 shtator në gjykatë do të përballet me udhëheqësinë e VMRO-DPMNE-së, transmeton Zhurnal.

Shkak i padisë së Prokurores është për shkak të përmbajtjes së spotit zgjedhorë të partisë opozitare të titulluar si “Tregim kriminal”. Bëhet fjalë për një spot në të cilën një nënë para gjumit, fëmijës së saj i lexon një tregim dhe në një pjesë përmend emrin e Villma Ruskovskës.

Për këtë Ruskovska do të kërkon dëmshpërblim prej 10.000 euro.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...