Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ruskovska: Personi N.G i cili ndodhet në arrati, është marrë në pyetje për “Parcelat në Vodno”

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Prokurorja për Krim të Ogranizuar, Villma Ruskovska në emisionin e sotëm “Studio10” në tv24 deklaroi se personi N.G e cili është në arrati është marrë në pyetje për rastin “parcelat në Vodno”, transmeton Zhurnal.

“Rreth 1.3 milion euro janë transferuar nga kompania nënë në Belize në kompaninë vajzë këtu. E dimë në cilën datë sa mjete janë transferuar, transakcionet e dyshuara bankare duhet ti paraqesin. Mendoj se nga banka e qipros kanë arritur paratë. Duhet edhe disa dëshmitarë ti dëgjojmë dhe lënda do të shkon në ekspertizë financiare-materiale. Jemi të kufizuar me kohëzgjatjen e paraburgimit në 3 muaj. Asnjë nga të akuzuarit nuk është marrë në pyetje, së pari këtë e bënim me dëshmitarët. Është mirë për ne që i akuzuari i parë që është i pakapshëm për shtetin është marrë në pyetje konkretisht për larje parash para se të arratiset”, tha Villma Ruskovska.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...