Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Sa është i sigurt gjatë aksidentit Mercedes S-Class 2021?

Mercedes muaj më parë ka zbuluar modelin e S-Class, i cili njihet për teknologjinë e madhe që ka kjo veturë.

Tashmë ajo së fundmi është testuar edhe për ndonjë aksident të mundshëm për të parë se sa i sigurt është gjatë një aksidenti dhe se si kjo makinë vepron në një rast të tillë, transmeton Telegrafi.

Mercedes S-Class ka sisteme shumë të avancuara brenda saj. Në mesin e tyre është edhe ndihma e shoferit, i cili frenon me shpejtësi kur pranë saj kalon një person si në këmbë ashtu edhe me ndonjë biçikletë.

Dhe tashmë video e mëposhtme tregon sesi kjo makinë vepron kur S-Class pëson një aksident.

Kjo makinë hapë jastëkët edhe në pjesët anësore të sediljeve prapa.

Gjithashtu nëse makina është duke pësuar aksident në pjesën anësore, ajo ngritët automatikisht lartë me shpejtësi, në mënyrë që impakti i goditjes të jetë sa më i vogël dhe pasagjerët të jenë më të sigurt.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...