Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

Ekrani i telefonit celular duhet të jetë i palosshëm jo vetëm një herë, por dy herë.

Deri më tani, telefonat inteligjentë me një ekran të palosshëm janë palosur vetëm një herë. Kryesisht është në mes, qoftë horizontalisht ose vertikalisht.

Samsung tashmë ka lëshuar telefona inteligjentë me të dy metodat e palosjes.

Nëse do të duhej t’i besohej një raport nga Nikkei, Samsung tani po punon për faktorin tjetër të formës së palosshme, transmeton Telegrafi.

Sipas kësaj, një telefon inteligjent me një ekran që është palosur dy herë mund të shfaqet që në fund të vitit 2021.

Dizajni nuk është finalizuar ende

Sipas burimeve të Nikkei, dizajni është ende duke u finalizuar.

Telefoni inteligjent duhet të ketë një raport klasik të ekranit 16:9 ose 18:9 kur të shpaloset.

Kjo do të sugjeronte që ekrani po paloset horizontalisht, si Samsung Galaxy Z Flip.

Sidoqoftë, kjo nuk ka shumë kuptim. Ka më shumë të ngjarë që pajisja të ketë raportin 18:9 kur të paloset.

Kur paloset, Galaxy Fold 2 ka një raport 25:9 në ekranin e jashtëm, i cili nuk u prit mirë nga shumë përdorues. Këtu do të kishte më shumë kuptim të përdorte një raport tradicional 18:9.

Sipas burimeve, Samsung gjithashtu dëshiron të prezantojë pajisje të reja nga seria Flip dhe Fold këtë vit gjithashtu.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

Sony Playstion ndan 10 lojëra falas

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...