Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre.

Dhe tashmë duket se ata do të veprojnë njëjtë.

Samsung po “konsideron faktin të përjashtojë kufjet themelore të paketuara dhe ngarkuesit” nga telefonat inteligjentë Galaxy S21 5G, transmeton Telegrafi.

Të paktën, tingëllon sikur Galaxy S21, S21 + dhe S21 Ultra të mundësuar nga 5G pothuajse me siguri do të transportohen pa kufje në vendlindjen e Samsung, përveç SHBA-së, që ndoshta do të thotë që përjashtimi i diskutueshëm i kufjeve dhe mbushësit do të bëhet globale shumë shpejt.

Mbetët për tu parë nëse këto thashetheme do të jenë të vërteta apo jo, por as kjo nuk do të pritet mirë nga fansat e Samsung. Sepse kujtojmë që ishin vetë ata që e kritikuan Apple pse ata kishin larguar kufjet dhe mbushësin nga paketimi i iPhone 12.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...