Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Samsung njofton zyrtarisht Galaxy Z Fold2

Telefoni inteligjent i ri me një ekran të palosshëm duhet të kombinojë avantazhet e të dy modeleve të mëparshëm.

Telefoni i mençur nga Samsung me një ekran të palosshëm është treguar disa herë, por tani është zyrtare: Galaxy Z Fold2 5G, transmeton Telegrafi.

Z Fold2 përsëri ka 2 ekrane. Ekrani i palosshëm në pjesën e brendshme është 7.6 inç. Ekrani i përparmë në pjesën e jashtme 6.2 inç.

Të dyja janë më të mëdha se sa ekranet e modelit të mëparshëm Fold.

Samsung nuk jep detaje të mëtejshme, por premton “fleksibilitet të një telefoni inteligjent me performancën dhe madhësinë e ekranit të një tableti për produktivitetin maksimal” dhe një “përvojë luksoze”.

Çmimi dhe fillimi se kur do të dalë në shitje nuk u përmendën. Por vetëm se ky telefon inteligjent do të jetë në dispozicion në të zezë dhe ngjyrë bronzi.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...