Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Sanksionohen 167 vozitës në Shkup: 26 nuk posedonin patent shoferë

Ministria e Punëve të Brendshme ka vazhduar me aksionet e përforcuara në komunikacionin rrugor.

Nga MPB thonë se vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar 167 masa.

“26 kanë qenë për vozitje pa leje, 14 për parregullsi teknike dhe makina të paregjistruara, 36 për parkim të parregullt, 26 makina janë larguar me karrotrec dhe 27 për mosmbajtje të maskave mbrojtëse”, thonë nga MPB.

MPB apelon tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat dhe ta rrisin sigurinë në komunikacion.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...