Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Sanksionohen 210 shoferë në Shkup, 81 për shpejtësi të tejkaluar dhe 23 motoçiklistë

Shkup, 26 shtator – Në kuadër të kontrolleve të përforcuara në sferën e komunikacionit në territorin e Qytetit të Shkupit, policia dje shqiptoi gjithsej 210 sanksione, në mesin e të cilave ngasje pa patentë shoferi 11 persona, tejkalim të shpejtësisë së lejuar të lëvizjes 81 shkelje, vetura të paregjistruara dhe teknikisht jo në rregull 7, janë sanksionuar 23 motoçiklistë, 74 automjete janë tërhequr me karrotrec, ndërsa janë shqiptuar edhe 11 sanksione për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB bëri të ditur se kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit që ta rrisim sigurinë në komunikacion.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...