Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Sanksionohen 222 shoferë në Shkup, prej të cilëve 60 për shpejtësi të tejkaluar

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 222 sanksione, përfshirë 60 shkelje për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar, 17 masa për automjete të parregullta teknike dhe të paregjistruara, 23 masa për vozitje pa patentë shofer dhe dy motoçiklistë, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).

“Janë shqiptuar 29 masa për parkim të paligjshëm, një automjet i konfiskuar përkohësisht dhe 26 gjoba për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse. Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim”, informojnë tutje nga MPB-ja.

Nga MPB-ja, apelojnë deri te qytetarët që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...