Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

SBASHK-u viziton komunën e Prishtinës, kryeqyteti gati të nis vitin e ri shkollor

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj bashkë me koordinatorin për organizim të brendshëm Ymer Ymeri janë takuar drejtoreshën e arsimit në komunën e Prishtinës, Shpresa Shala, ndërsa kanë biseduar rreth përgatitjeve që janë bërë e po bëhen në institucionet arsimore të kryeqytetit për fillimin e vitit shkollor më 14 shator.

Shala ka thënë se janë bërë përgatitjet dhe se 14 shatori do t’i gjejë të përgatitura institucionet arsimore për fillim të mbarë të vitit të ri shkollor.

Përfaqësuesit e SBASHK-ut kanë kërkuar që mësimdhënësit e kësaj komune të lirohen gjatë këtij viti shkollor nga obligimi i shënimit të orëve mësimore në ditarët elektronik, por ato t’i shënojnë në ditarët klasik, ndërsa pjesën tjetër të aktiviteteve dhe vlerësimin e nxënësve ta bartin në ditarët elektronik.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...