Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Sela priti ambasadorin e Shqipërisë, Reka në selinë e ASH-së

Shkup, 14 shtator – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela sot në selinë partiake në Shkup ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Fatos Reka.

Siç mësohet temat kryesore të këtij takimi kanë qenë zhvillimet aktuale në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut si dhe në rajon, zgjedhjet e fundit në Maqedoninë e Veriut si dhe ballafaqimi me pandeminë.

Kreu i ASH-së, Ziadin Sela përmes profilit të tij në rrjetet sociale ka informuar për takimin.

“Sot, në selinë e Aleancës për Shqiptarët, kisha nderin që të kem mysafir Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, z. Fatos Reka. Me ambasadorin Reka, temë e bisedës sonë ishin situata aktuale politike në Shqipëri dhe në RMV dhe rajon, zgjedhjet e fundit tek ne, si dhe ballafaqimi me gjendjen dhe menaxhimin e Covid 19 nga ana e të dyja shteteve.”, thuhet në njoftimin e bërë nga Sela.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...