Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

“Serbia është nisur me një pako serioze rreth Kosovës për në Washington”

Beogradi zyrtar ka treguar ofertën që do ta paraqes në takimin e 4 shtatorit që do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë – SHBA, e që nuk ka të bëjë me njohjen e Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq është shprehur se delegacioni serb është përgatitur të ofrojë një pako serioze për krijimin e bashkëpunimit ekonomik.

Ai ka specifikuar se bëhet fjalë për një lidhje infrastrukturore ndërmjet dy shteteve. Gjuriq, i cili është anëtar i delegacionit të udhëhequr nga presidenti, Aleksandër Vuçiq, do të marrë pjesë në bisedimet në Uashington.

“… e them se kjo paketë do të jetë me përfitim të ndërsjellë ekonomik”, u shpreh Gjuriq për mediat serbe.

Ndryshe, në Shtëpinë e Bardhë nga Kosova do të jenë; kryeministri Avdullah Hoti, zv. kryeministrat Driton Selmanaj dhe Albulena Balaj, ministrat Selim Selimi, Arban Abrashi, Meliza Haradinaj-Stublla si dhe shefja e kabinetit Ardita Dushi.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...