Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Sërish karantinë gjatë Dimrit?

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka qenë i ftur mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, ku ndër të tjera ka treguar nëse ekziston ndonjë mundësi që Shqipëria t’i nënshtrohet një karantinimi të dytë.

Ai beson se kjo gjë nuk do ndodhë dhe është shumë kundër.

Arian Çani: Në shumë vende të botës, kanë qenë ekspertët që kanë vendosur dhe jo politikanët, politikanët i janë nënshtruar ekspertëve.

Pëllumb Pipero: Nga komunikimi që kam patur me specialistët italianë që erdhën për të na trajnuar ose për të shkëmbyer eksperiencë, e kemi diskutuar këtë problem eksperti, specialisti dhe politikani dhe më thanë që edhe tek ne, vendimet i merr politikani. Natyrisht vendimet politika duhet t’i marrë, por specialistët duhen dëgjuar më shumë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...