Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shahpaska: Gjendja me pandeminë në çerdhe është stabile

Shkup, 9 tetor, zhurnal.mk – Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska thotë se situata në kopshte është e qëndrueshme dhe se institucioni me të cilin ajo menaxhon, së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë, po e monitorojnë nga afër atë.

Deri më tani, 10 fëmijë dhe 21 punonjës në kopshte kanë qenë pozitivë për coronavirus, dhe të gjithë janë mirë me shëndet. Në izolim për shkak të rasteve pozitive janë 150 fëmijë.

“Me kujdes e ndjekim gjendjen në kopshte, pasi ishin institucionet e para që u hapën dhe ishte hapi i parë për normalizimin e shoqërisë gjatë pandemisë. Deri tani gjendja në kopshte është stabile”, tha Shahpaska.

Sipas saj, fëmijët që kanë dalë pozitiv me COVID-19, nuk janë infektuar në kopshte.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...