Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shahpaska: Të gjitha kategoritë që shfrytëzuan masat anti-kovid duhet të kthehen në punë

Shkup, 28 shtator, zhurnal.mk – Ministrja e Punës dhe Politikave Sociale, Jagoda Shahpaska sërish bëri thirrje që prindërit që shfrytëzojnë pushimin e lindjes së fëmijës dhe prindërit e fëmijëve deri më 6 vjet, duhet të kthehen në punë.

“Pas konsultimeve me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev dhe ministrin e shëndetësisë, Venko Filipçe bëjmë të ditur se këto dy kategori duhet të kthehen në punë, në përputhje me vendimin qeveritar të sjellur më 14 shtator”, theksoi Shahpaska.

Ajo tha se fëmijët e moshave deri në 6 vjet do të kenë të gjitha kushtet e siguruara për tu vendosur nëpër çerdhet e fëmijëve, duke respektuar edhe protokollet shëndetësore. Sipas saj, me këto masa rreziku nga infektimi nga koronavirusi është minimal.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...