Agjencia Zhurnal.KS
Bota

SHBA afër 220 mijë vdekjeve nga COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë afruar tek 220 mijë vdekje si pasojë e koronavirusit.

Janë saktësisht 219 mijë e 891 persona që kanë ndërruar jetë nga ky virus, thonë të dhënat e Johns Hopkins University, transmeton Klan Kosova.

Të infektuar nga COVID-19 në këtë shtet sipas të dhënave janë tetë milionë e 180 mijë e 501 veta – 25 mijë e 908 prej tyre vetëm në 24 orët e fundit, periudhë në të cilën janë shënuar edhe 217 vdekje.

Në këto të dhëna përfshihen 50 shtetet amerikane, Distrikti i Kolumbisë dhe territoret tjera, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...