Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Shefi i DFC-së në Serbi viziton Kosovën

Shefi i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa në Serbi, John Jovanoviq, do ta vizitojë Kosovën.

Këtë vizitë e ka bërë publike Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd.

“Falënderoj Radio Televizionin e Serbisë për mundësinë për të takuar drejtorin e ri menaxherial të zyrës së DFC që mbulon Ballkanin Perëndimor dhe Egjeun. John do të jetë në Prishtinë të enjten për të avancuar agjendën e Shtëpisë së Bardhë për bashkëpunimin ekonomik rajonal”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë që pas marrëveshjes ekonomike të Uashingtonit,në Serbi është hapur zyrë e veçantë për zhvillim e financa.

“Ekonomia është çështje prioritare”, është deklaruar vazhdimisht i dërguari amerikan për dialogun, Richard Grenell.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...